Od roku 2017 sme zaviedli v našich vinohradoch v Pezinku šetrné poľnohospodárstvo s biologickou a biotechologickou ochranov našich vinníc. Už viac ako rok sa snažíme o ekologizáciu našich vinníc, predovšetkým biologickou ochranou. Od začiatku pri závadzaní systému biologickej ochrany vinníc kladieme dôraz na naše precízne zaškolenie v prostriedkoch biologickej ochrany.

Biologická ochrana je systém, ktorý využíva prirodzených antagonistov škodlivých organismov alebo produktov pripravených za využitia živých organismov. Moderné prostriedky biologickej ochrany sú vysocko a dlhodobo účinné a zároveň sú šetrné k ľudskému zdraviu a životnému prostrediu a majú nízku alebo žiadnu toxicitu k necieľovým druhom. Tým zvyšují bohatost, diverzifikaciu a stabilitu prírodných systémov v poľnohospodárskej krajine a umožňujú kvalitnú produkciu.

Kúpou vína vyrobeného z hrozna z našich vinohradov v Pezinku v honoch Žabky (Rizling Rýnsky, Tramín červený) Huncpálky (Rulandské šedé, Sauvignon Blanc) Horár (Alibernet, Cabernet Sauvignon) a Masárska (Frankovka modrá rosé) podporíte našu snahu o ekologizáciu našich vinníc a budete piť kvalitné víno z Malokarpatských vinohradov o ktoré sa spolu s rodinou, zamestnancami a priateľmi staráme.